• Merav Stern

המורינגה המופלאה - עץ לכל צורך בחיים...

מורינגה - עץ 300 הרפואות

תרגמתי את אחד המאמרים המתארים בתמציתיות מה מופלא העץ הזה, המקור נמצא בסוף...

בטיפולים שלי המורינגה משולבת באמצעות זרעים שהנחתם במיקומים המתאימים פשוט מחלוללת פלאים בגוף...

מכאבי ראש ועד לכאבי בטן גם לסובלים מקרוהן/קוליטיס ובוודאי ריפוי מזיהומים ודלקות גם חיידקיות במערכת הנשימה, בגרון ועוד ועוד...

הנה המאמר :
עוד ועוד מחקרים מתפרסמים על עץ המורינגה ועדיין נפלא לקרוא על סגולותיו יוצאות הדופן ובעיקר התאמתו לאקלים הישראלי ולתזונה הים תיכונית.

מחקרים מדעיים שנעשו במוסדות אוניברסיטאים מאשרים שעלי המורינגה מכילים מאגר עוצמתי של ערכי תזונה.

השוו בין בין עלי המורינגה ובין כ 120 מיני ירקות ופירות שונים וגילו שהמורינגה מובילה ב-ענק מבחינת ריכוז הויטמינים והמינרלים.

הנה לדוגמא, כמויות הויטמינים במאה גרם עלי מורינגה לעומת פירות וירקות נפוצים :

פי 7 ויטמין C בהשוואה לתפוזים.

פי 4 ויטמין A בהשוואה לגזר.

פי 13 ויטמין A מתרד

פי 4 ויטמין B מבשר

פי 50 ויטמין B2 מסרדינים

פי 50 ויטמין B3 מבוטנים

פי 6 ויטמין E משמן קנולה

ויטמינים נוספים בעלי מורינגה:

Vitamin A – B carotene

Vitamin B I -thiamin

Vitamin B2 -riboflavin

Vitamin B3 -nicotinic acid

Vitamin C -ascorbic acid

Vitamin E-tocopherol acetate

באופן מסורתי העץ שימש לטיפול במחלות רבות כמו מחלות ריאה, יתר לחץ דם, דלקות בחזה, כאבים יומיומיים כמו גם זיהומים בעור. ארגון הבריאות העולמי (WHO) ביצע מחקרים מדעיים על צמח המורינגה, והגיע למסקנה שהוא תזונתי ורפואי ביותר. היתרונות תועדו גם בכמה כתבי עת רפואיים ותזונתיים.

מורינגה אולייפרה הוא בין ירקות העל הפופולאריים כגון עשב חיטה, כלורלה וספירולינה. מורינגה עשירה במינרלים כמו אשלגן, ברזל, סידן וגופרית, כמו גם ויטמיני B וחומצות אמינו רבות, כולל כל חומצות האמינו החיוניות. הפרופיל התזונתי שלו תחרותי עם כל צמח מועיל על פני כדור הארץ. לדוגמה:

מידע תזונתי · חצי כוס עלים מבושלים תענה על ההמלצה היומית שלך לגבי ויטמינים A ו- C. חצי כוס תרמילים (גולמית) תספק את דרישת ויטמין C שלך ליום · גרם אחד של עלים גולמיים מכיל את הכמות היומית המומלצת של ויטמין C

· אונקיה לאונקיה היא מכילה פי 6 עד 7 מכמות ויטמין C במיץ תפוזים

· עלי מורינגה מכילים פי 3 עד פי 5 בטא קרוטן מגזר

· 3 גרם אבקת מורינגה מכילה יותר מפי 10 מהכמות היומית המומלצת של ויטמין E

· עלי המורינגה מכילים פי 3 את הברזל כפי שנמצא בתרד או ברוסטביף

· עלי מורינגה מכילים פי 3 את כמות האשלגן כבננות

· עלי מורינגה מכילים פי 4 את כמות הסידן המצויה בחלב

על פי הדיווחים מדובר בצמח קשוח מאוד שיכול לגדול באקלים יבש מאוד, אם כי הוא יגדל יותר ויותר עם יותר מים. בעזרת טיפול והשקיה מתאימים הם יכולים לגדול עד 16 מטר בשנה. מומלץ עם זאת לקצץ אותו ולהשאירו קצרים ושיחים כדי להקל על קציר העלים והתרמילים.

את התרמילים הצעירים הרכים (המכונים מקלות תוף) ניתן לבשל כמו אספרגוס. תרמילים ירוקים ישנים יותר יכולים להיות מבושלים כמו במיה, ולבשר את הבשר הפנימי ולאכול אותם. מומלץ לאכול את העלים גולמיים במשורה מכיוון שהם חזקים מאוד. הם יכולים להדגיש סלט או להתבשל כמו קולארדים או ירקות אחרים. ניתן לייבש את העלים ולאבקתם ולהשתמש בהם במשקאות או תה. אז יש לה מספר עצום של דרכים שניתן לצרוך אותה וליהנות ממנה.

זהירות: פרחי מורינגה יכולים לשמש כחומר הפלה ולכן אין להשתמש בהריון.

יש לבשל את ניצני הפרחים והפרחים. אפשר להכין מהם תה, כמו גם לטגן לבד או לכתוש ולטגן. הפרחים יכולים לשמש כחומר הדברה טבעי, מכיוון שחרקים ומזיקים אחרים דוחים על ידי תמצית הפרחים.

ניתן להשתמש בזרעים לטיהור מים.

שתילי מורינגה אולייפרה - אנחנו זה מה שאנחנו אוכלים

עיבוד מזון מודרני ושיטות חקלאות גזלו הרבה מאוכלנו את התכונות התזונתיות ההופכות אותו לבריא לגופנו. עם כניסתו של ענף החקלאות הגדול (חקלאות מגה-ארגונית), השימוש בחומרי הדברה, קוטלי פטריות, קוטלי עשבים ודשנים כימיים הגדיל משמעותית את תפוקת היבול, אך שימוש כבד זה בכימיקלים ייצר פירות וירקות שאינם עשירים במרכיבי תזונה כמו שהם היו מבחינה היסטורית. העובדה שהאוכל שלנו פחות מזין מחמירה כשחושבים מה קורה לאוכל ברגע שהוא עוזב את החווה. מטעמי נוחות, בטיחות ושיווק, מזון נתון לכל מיני שימור, הקרנה, חימום וטיפול המשנים את אופי המזון ממצבו הטבעי. מרבית חברות המזון הגדולות מקדישות תשומת לב רבה יותר לאריזות ולשיווק מאשר לשימור התוכן התזונתי של המזון. מגדלי המורינגה מאמינים כי באמצעות גידול מורינגה יחד עם מאכלים אורגניים אחרים, ניתן להשיג חופש תזונתי ולחזור לעידן בו המזון שאנו אוכלים הוא טהור ובלתי מזויף.

מורינגה עשוי להיות הדבר הקרוב ביותר למולטי ויטמין במקור צמחי אחד, המסייע במילוי החסר הקיים בתזונה הרגילה, ובכך מסייע לספק לכל התזונה הדרושה כדי לחיות חיים ארוכים ובריאים. . וזה יחסית ללא תחזוקה.

מורינגה - עץ הנס / עץ החיים

עלי ותרמילי מורינגה אולייפרה מכילים 90+ חומרים מזינים, 46 נוגדי חמצון ו -36 תרכובות נוגדות דלקת. החוקרים מכנים אותו הצמח העשיר ביותר בחומרים מזינים עלי אדמות.

להלן כמה מהיתרונות התזונתיים הרבים של מורינגה אולייפרה, עץ הנס:

פרוטאין: עלי מורינגה הם כ- 40% חלבון, כאשר כל 9 חומצות האמינו החיוניות קיימות בכמויות שונות (היסטידין, איזולאוצין, לאוצין, ליזין, מתיונין, פנילאלנין, טריאונין, טריפטופן, ואלין). מורינגה נחשב לבעל יחס החלבון הגבוה ביותר מכל צמח שנחקר עד כה על פני כדור הארץ. למורינגה יש איכות חלבון וכמות הדומה לפולי סויה, אך אין דיווחים על אלרגיות שהופעלו על ידי מורינגה ולכן ניתן להשתמש בה לצורך תזונת תינוקות להחלפת סויה. מורינגה אינו מהונדס או משתנה על ידי בני אדם.

ויטמינים: מורינגה הוא אוצר ויטמינים - כמויות הבטא-קרוטן, ויטמין C וויטמין E הנמצאות במורינגה עולות על הכמויות הנפוצות ברוב הצמחים האחרים.

בטא-קרוטן (פרו-ויטמין A): עלי המורינגה מכילים יותר בטא-קרוטן מאשר גזר, בערך פי שלושה עד חמש, אונקיה לאונקיה. יש בערך 7-8 מ"ג בטא קרוטן ב 100 גרם (כ 3 עוז). הערך המומלץ היומי הוא כ -1 מ"ג. הגוף מייצר ויטמין A מבטא קרוטן. הוא האמין כי ויטמין A הוא הוויטמין החשוב ביותר להגנה חיסונית מפני כל מיני זיהומים. זה מעורב בריפוי ופיתוח עצם. בטא-קרוטן שומר מפני מחלות לב ויכול למנוע מליפופרוטאינים המכילים כולסטרול לפגוע בלב ובעורקים הכליליים. זה גם עוזר במניעת סוגים מסוימים של סרטן ושבץ מוחי. כדי לספק את ההגנה הטובה ביותר נגד סרטן, בטא קרוטן צריך להיות נוכח עם ויטמין C וויטמין E, וסלניום. מורינגה יש את כולם.

ויטמין C: גרם אחד בלבד של עלי מורינגה מכיל את הכמות המומלצת היומית של ויטמין C (60 מ"ג). למעשה, הוא כל כך עשיר בויטמין C, שאונקיה לאונקיה הוא מכיל פי 6-7 מזה שנמצא במיץ תפוזים. ויטמין C מחזק את מערכת החיסון שלנו ונלחם במחלות זיהומיות כולל הצטננות ושפעת.

ויטמין E: מורינגה מכיל כמויות גדולות של ויטמין E, ב 113 מ"ג ל 100 גרם (כ 3 עוז) של אבקת העלים המיובשים. הצריכה היומית המומלצת של ויטמין E היא 10 מ"ג. ויטמין E הנו נוגד חמצון חזק המסייע במניעת הזדקנות מוקדמת ומחלות ניווניות כולל מחלות לב, דלקת פרקים, סוכרת וסרטן. זה גם מגן על הגוף מפני זיהום, מגביר סיבולת ומפחית או מונע גלי חום בגיל המעבר. זה מקדם עור בעל מראה צעיר, כמו גם ריפוי והפחתת רקמת הצלקת.

ויטמין B1 (תיאמין): עלי מורינגה מכילים כמויות גבוהות של ויטמין B1 אפילו בהשוואה למקורות הטובים ביותר שכבר היו ידועים. הוא גבוה יותר מאפונה ירוקה, שעועית שחורה (מבושלת) ותירס (מבושל). ויטמין B1 חיוני לייצור אנרגיה בכל תא והוא ממלא תפקיד חיוני בחילוף החומרים של פחמימות שונות.

ויטמין B2 (ריבופלבין): עלי מורינגה משתווים לברוקולי ותרד בתכולת ויטמין B2. ויטמין B2 נדרש לייצור אנרגיה, שימוש נכון בחמצן וחילוף חומצות אמינו, שומנים ופחמימות. יש צורך להפעיל ויטמין B6 ולסייע לבלוטת יותרת הכליה. חשוב להיווצרות תאי דם אדומים, לייצור נוגדנים ולצמיחה. וזה נדרש עבור ריריות בריאות, עור, וספיגת ברזל וויטמינים מסוימים.

ויטמין B3 (ניאצין): עלי מורינג ותרמילים מכילים כ 0.5 - 0.8 מ"ג ויטמין B3 ל 100 גרם (כ 3 אונקיות). הצריכה היומית המומלצת היא 18 מ"ג. ויטמין B3 חשוב לייצור אנרגיה ולמטבוליזם של חלבונים, שומנים ופחמימות. הוא תומך בתפקוד מערכת העיכול ומקדם עור ועצבים בריאים. ויטמינים B1, B2 ו- B3 עובדים באופן סינרגטי.

כולין: עלי מורינגה ותרמילים מכילים כ 423 מ"ג כולין ל 100 גרם (3 עוז). המלצות תזונה דורשות כ- 400-550 מ"ג ליום. כולין הוא קריטי למבנה הממברנה הרגיל ולתפקוד התא. הוא משמש את הכליות לשמירה על איזון המים ועל ידי הכבד לסינתזה של תרכובות שונות. הוא משמש לייצור המוליך העצבי החשוב אצטילכולין. זה חיוני גם לעובר ולתינוק המתפתח.

מינרלים:

סידן: אונקיה לאונקיה, עלי המורינגה מכילים כמויות סידן גבוהות בהרבה מרוב הצמחים, ופי 4 מכמות הסידן הנמצאת בחלב. סידן בונה עצמות ושיניים חזקות ומסייע במניעת אוסטאופורוזיס.

ברזל: אונקיה לאונקיה, עלי מורינגה מכילים יותר מפי שלוש מכמות הברזל שנמצאת ברוסטביף, ושלושה פעמים מכפי שנמצא בתרד. ברזל הכרחי לתפקודים רבים בגוף כולל היווצרות המוגלובין, התפתחות ותפקוד המוח, ויסות טמפרטורת הגוף ופעילות השרירים. ברזל חיוני לקשירת חמצן לתאי הדם. הפונקציה המרכזית של ברזל היא הובלת חמצן ונשימת תאים. אשלגן: בננות הן מקור מצוין לאשלגן אך אונקיה לאונקיה, עלי מורינגה מכילים פי שלושה את האשלגן של בננות. אשלגן חיוני למוח ולעצבים.

מינרלים אחרים שמכיל מורינגה כוללים סלניום, אבץ, מגנזיום, זרחן, נחושת וגופרית.

חומצות שומן חיוניות: עלי וזרעי מורינגה אוליפרה מכילים חומצות שומן חיוניות מועילות (EFA). זרעי מורינגה מכילים בין 30-42% שמן, עם 13% שומנים רוויים ו- 82% חומצות שומן בלתי רוויות. Oleifera הוא המונח הלטיני עבור "מכיל שמן". כ- 73% משמן המורינגה הוא חומצה אולאית, ואילו ברוב השמנים הצמחיים המועילים חומצה אולאית תורמת רק עד 40%. שמן זית הוא כ 75% חומצה אולאית, וחמניות הוא כ 20%. חומצה אולאית קשורה לשיעורים נמוכים יותר של מחלות לב וכלי דם, מחלות נוירולוגיות, טרשת עורקים, זיהומים וסוגים מסוימים של סרטן, וזה עוזר לווסת את רמות הגלוקוז בדם.

חומרים מזינים אחרים שנמצאו במורינגה:

כלורופיל: מורינגה הוא אחד המזונות הבודדים המכילים כלורופיל יחד עם כל כך הרבה חומרים מזינים אחרים. כלורופיל מכונה לעיתים קרובות 'דם הצמחים'. מחקרים הראו שהוא תומך בתפקוד הכבד וניקוי רעלים מהגוף.

בטא-סיטוסטרול: בטא-סיטוסטרול הוא סטרול צמחי ספציפי אשר הוכח כמפחית את רמות הכולסטרול בדם ומשפר גם את רמות השומנים בדם ומביא אותם לטווח תקין יותר. סטרולים צמחיים כמו בטא-סיטוסטרול מוכחים גם כמועילים מאוד במניעה וטיפול בהגדלת הערמונית עקב הזדקנות, ונמצאו כמפחיתים את צמיחתם של תאי סרטן הערמונית ומעי הגס. בטא-סיטוסטרול גם מגביר את המערכת החיסונית, בעל תכונות אנטי דלקתיות, מסייע לנרמל את רמת הסוכר בדם, תומך בלבלב, מסייע בריפוי כיבים ויכול להקל על התכווצויות.

ZEATIN: ניתוח ביוכימי העלה כי עלי המורינגה ואבקת העלים מכילים כמויות גבוהות באופן יוצא דופן של הורמוני צמחים בשם ציטוקינינים, כגון זיטין והדיהירואצין הקשור. מדענים מצאו את הזאטין בריכוזים נמוכים מאוד בצמחים, כאשר ריכוזי הזעטין נעים בין .00002 מק"ג / גרם לחומר .02 מק"ג / גרם. ריכוז הזאטין בעליי המורינגה שנאסף מאזורים שונים בעולם התגלה כגבוה מאוד, בין 5 מק"ג ל 200 מק"ג / גרם חומר, או מרוכז פי אלפי ממה שרוב הצמחים שנחקרו עד כה.

ציטוקינינים מתפקדים כהורמונים צמחיים, שהם באופן טבעי מקדם גדילה וגורמים המעכבים את תהליך ההזדקנות בצמחים רבים. בתאים אנושיים מתורבתים, ציטוקינינים הוכיחו כי הם מעכבים שינויים ביוכימיים הקשורים להזדקנות. לזאטין יש תכונות נוגדות חמצון חזקות, והוכח כי הוא מגן על העור ומגביר את פעילותם של אנזימים נוגדי חמצון ידועים הנלחמים באופן טבעי בהזדקנות. כמו כן, הוכח כי הוא מגן על בעלי חיים מפני רעילות עצבית הנגרמת על ידי גורמים ספציפיים לגיל, ובמסגרת המעבדה, מעכב את צמיחת תאי הסרטן ומניע את התמיינותם חזרה לתאים נורמליים.

לוטיין: למורינגה יש כמויות יוצאות דופן של לוטאין. 100 גרם עלים מכילים יותר מ -70 מ"ג, בעוד שהכמות היומית המומלצת לפעילות הגנת החמצון הטובה ביותר היא 5 - 20 מ"ג למבוגר. לוטאין מקדם עיניים בריאות על ידי הפחתת הסיכון לניוון מקולרי.

חומצות קפויולקוויניות: עלי המורינגה מכילים 0.5 - 1% חומצות קפאוילקווין, מתקרבים מאוד לתוכן שהופך את הארטישוק למפורסם. חומצות קפאוילקווין הן נוגדי חמצון הנחשבים ככולרטיים (הגברת מרה המסייעת לעיכול שומנים תזונתיים), מגן נגד הכבד (יעיל נגד הפטיטיס ומחלות כבד אחרות), מפחית כולסטרול ומשתן.

הערה: תערובות מורכבות של נוגדי חמצון טבעיים המופיעים מצמחים הם המגנים היעילים והמועילים ביותר מפני חמצון והזדקנות. מורינגה מכילה נוגדי חמצון רבים אחרים כולל אלפא קרוטן, קסנטינים, קמפפרול, קוורצטין ורוטין.


http://moringaviplus.com/category/על_המורינגה/18 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול